اتوماسیون سیستم کنترل هوشمند پرورش قارچ

همانطور که می دانید کنترل دقیق میزان دما و رطوبت سالن ها و همینطور گردش هوا در سالن پرورش قارچ از اهمیت بالایی بر خوردار است، در این متن می خواهیم اهمیت هوشمندسازی این موارد را بررسی کنیم.پس از بستر سازی کمپوست و عملیات تخته کوبی باید شرایط محیطی لازم برای رشد قارچ را فراهم نمود تا بذرها در این شرایط مطلوب ، به رشد ایده آل برسند و در نهایت عملکرد محصول ما را بالا ببرند.

پس از بستر سازی کمپوست و عملیات تخته کوبی باید شرایط محیطی لازم برای رشد قارچ را فراهم نمود تا بذرها در این شرایط مطلوب ، به رشد ایده آل برسند و در نهایت عملکرد محصول ما را بالا ببرند.

اسپان ران به معنی رشد ریسه یا میلیسیوم در کمپوست می باشد که معمولا بین 14 تا 17 روز طول می کشد و باید جهت رشد میلیسیوم شرایط محیطی آن را فراهم کنیم. در ادامه به بررسی مهمترین عوامل محیطی تاثیرگذار در مرحله اسپان‌ران یعنی دما و رطوبت می پردازیم و همچنین تاثیر هوشمندسازی را بر این موارد مورد مطالعه قرار میدهیم.

پرورش دهندگان حرفه ای قارچ معتقدند که کنترل دما مهمترین عامل در پرورش قارچ است. دمای مطلوب برای رشد قارچ 23 تا 25 درجه سانتی گراد است، دمای کمتر از 10 درجه سانتی گراد باعث کاهش رشد میلیسیوم‌ها و دمای بالای 30 درجه سانتی گراد منجر به مرگ میلیسیوم‌‌‌‌‌‌ها می شود.

دمای مطلوب هوا برای تشکیل اندام بارده قارچ 18 درجه سانتیگراد می‌باشد.

اگر اختلاف دمای بین کمپوست و محیط در حدود 1.5 تا 2 درجه سانتیگراد حفظ شود، تشکیل قارچ بهتر انجام می شود، زیرا تبخیر را تحریک می کند و تبخیر باعث بالا آمدن مواد‌غذایی به سطح بستر می شود که منجر به رشد قارچ می‌شود.

به عبارتی دیگر، در ماه اول، از روز اول تا قبل شوک دمایی باید دمای کمپوست بین 23 تا 27 درجه سانتی گراد باشد، در هنگام شوک دمایی دما را تا 16 درجه سانتیگراد می رسانیم و از سه روز بعد تا آخر دوره دمای محیط را روی 18 تا 20 درجه سانتیگراد نگه می داریم.

کنترل رطوبت نیز مانند کنترل دما یکی از معیارهای مهم است. با ایجاد رطوبت نسبی مطلوب می‌توان به سطح رطوبت بالای 90 درصد رسید. خیس کردن مرتب کف و دیوارهای سالن باعث ایجاد رطوبت و سرما می شود.

برخی از موارد قابل کنترل با سامانه هوشمند پایا 360 ویژه پرورش قارچ:

  • کنترل از راه دور رطوبت محیط.
  • کنترل دمای محیط با استفاده از سنسورهای مربوطه و میله ای که دمای داخل کمپوست را بررسی می کند.
  • کنترل اتوماتیک گردش هوا با گرفتن فیدبک از سنسورهای دی اکسید کربن و کنترل هوشمند دور فن‌های تهویه برای بهبود فرآیند کشت قارچ.
  • دریافت گزارشات و هشدارهای سیستم بر روی تلفن همراه مانند هشدار افزایش دما و یا خاموش و روشن کردن چراغ ها.
  • قابلیت زمان بندی و اعمال فرمان ها در زمان های مشخص شده.
  • قابلیت کالیبراسیون دما و رطوبت.
  • قابلیت تنظیم حدود بالا و پایین دما و رطوبت به طور مجزا و کنترل وسایل برقی مربوطه طبق حدود تعیین شده برای ثابت نگه داشتن دما و رطوبت
  • قابلیت تنظیم روزانه و هفتگی.
  • قابلیت کنترل هر وسیله برقی به صورت مجزا و ارائه برنامه آنی به آنها.
  • قابلیت اتصال به سیستم‌های کنترل دیگر مانند اعلام و اطفاء حریق، سیستم های امنیتی و …
سامانه هوشمند پایا 360 ویژه پرورش قارچ

نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر مالک یکی از مکان های صنعتی ، تجاری،کشاورزی هستید و دغدغه های هوشمند سازی دارید حتما از مشاوره رایگان ما در این موضوع استفاده کنید . کارشناسان مجرب ما آماده بررسی و امکان سنجی مکان شما هستند تا بهترین راهکار ها با برآورد هزینه را برای شما داشته باشند .

مشاوره
امکان سنجی
برآورد هزینه
اجرا
پشتیبانی
مشاوره خرید
مشاوره با پایا360
ثبت نام در سامانه پایا 360

ثبت نام در سامانه پایا 360

اگر مالک یکی از مکان های صنعتی ، تجاری،کشاورزی هستید و دغدغه های هوشمند سازی دارید حتما از مشاوره رایگان ما در این موضوع استفاده کنید . کارشناسان مجرب ما آماده بررسی و امکان سنجی مکان شما هستند تا بهترین راهکار ها با برآورد هزینه را برای شما داشته باشند .

تکمیل فرم ثبت نام :

پس از تکمیل فرم و بررسی فنی همکاران ما با شما تماس میگیرند تا در صورت نیاز به بازدید محل با شما هماهنگی لازم صورت پذیرد

check

درخواست پنل دمو :

با پر کردن فرم دمو آزمایشی پنل مدیریت سامانه ،همکاران ما با هماهنگی دسترسی به پنل را برای شما فراهم میکنند

محصولات ما

هوشمند سازی سالن پرورش قارچ

یکی از مسائل مهم در پرورش قارچ کنترل دقیق دما و رطوبت سالن ها می باشد. برای بازدهی بیشتر در تولید انواع قارچ باید این مولفه را در نظر گرفت. بنابراین عملکرد صحیح و به موقع تجهیزات گرمایشی و سرمایشی و تولید رطوبت کافی شرایط را برای برداشت موفق فراهم می کند. به همین دلیل، پرورش دهندگان حرفه ای قارچ معتقدند که دما مهمترین عامل در پرورش قارچ است.

هوشمند سازی سالن پرورش قارچ

هوشمند سازی صنعتی گلخانه

هوشمند سازی گلخانه امروزه بسیار مورد توجه صاحبان گلخانه قرار گرفته است.کم شدن خطای انسانی و افزایش بهره‌وری و همچنین مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی تنها برخی از مزایای هوشمند سازی گلخانه به شمار می آیند. در یک گلخانه هوشمند تمام پارامترهای مهم از جمله کنترل رطوبت، دما، میزان دی اکسید کربن، منواکسید کربن، بادسنج و هر وسیله برقی دیگر را می‌توان از راه دور کنترل کرد.

هوشمند سازی صنعتی گلخانه

اتوماسیون سیستم کنترل هوشمند مرغداری

از آنجایی که دقت و نظم از عوامل مهم در پرورش مرغ و طیور می باشد، مدیریت صحیح در این زمینه بسیار حائز اهمیت است. سیستم مرغداری هوشمند یکی از بهترین راه‌ها برای کسب سود بیشتر در این حوزه محسوب می‌شود که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یک مدیر موفق برای پرورش طیور، ابتدا نیازمند داشتن اطلاعات کامل و دقیق می‌باشد، سپس با استفاده از تجربیات خود و سیستم هوشمندسازی مناسب می تواند سودآوری بالا در کنار آسودگی خاطر را تجربه کند.

اتوماسیون سیستم کنترل هوشمند مرغداری

اتوماسیون هوشمند مدیریت فارم ماینینگ

ماینرها وسیله‌ای برای استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستند. با توجه به اینکه دستگاه‌های ماینر ارز دیجیتال قیمت بالایی دارند، نگهداری و حفاظت از آن‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است، صاحبان این دستگاه‌ها در اکثر موارد نیازمند کنترل لحظه به لحظه‌ی تجهیزات خود هستند و تمایل دارند از سلامت و عملکرد صحیح آن‌ها در حین کار با خبر باشند. قطع و وصل برق و کنترل وضعیت و دمای ماینرها از مهمترین مواردی می باشد که نیازمند کنترل از راه دور هستند.

اتوماسیون هوشمند مدیریت فارم ماینینگ

سیستم کنترل هوشمند استخر و اسپا

سلامت و ایمنی افراد در استخر بسیار مهم است، به همین دلیل فیلتر کردن آب به طور منظم به منظور اطمینان از تمیز و بهداشتی بودن آن ضروری است. سیستم مدیریت هوشمند استخر بر کیفیت آب نظارت می‌کند و دوز مطلوب مواد شیمیایی را در صورت لزوم به آن اضافه می‌نماید و حتی می تواند در صورت مسدود شدن فیلتر آب شما را آگاه کند. این راهکار با اتصال به سیستم گرمایش از طریق پمپ آب، اجازه کنترل دمای آب استخر را از راه دور و از طریق گوشی هوشمند می‌دهد.

سیستم کنترل هوشمند استخر و اسپا

اتوماسیون کنترل هوشمند پرورش ماهی

امروزه پرورش ماهی جزء پردرآمدترین مشاغل محسوب می‌شود. اما مشکلات و سختی‌های نگهداری ماهی‌ها باعث شده تا خیلی‌ها سراغ راه‌اندازی و کار در مزرعه پرورش ماهی نروند. با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و هوشمند سازی مراکز پرورش ماهی، می‌توانیم در این عرصه مشغول به فعالیت شویم. هوشمند سازی مزارع پرورش ماهی، علاوه بر آسان‌تر کردن پرورش ماهی‌ها، باعث کاهش هزینه‌ها و در‌نتیجه افزایش سودآوری می‌شود.

اتوماسیون کنترل هوشمند پرورش ماهی

سیستم کنترل هوشمند کشاورزی

یک آبیاری دقیق، منظم و اصولی تا حد زیادی باعث صرفه جویی و سود بیشتر در کشاورزی و باغداری می‌شود. آبیاری نامناسب، یکی از مهم ترین عوامل خشکی نهال و همچنین کاهش رشد و بهره‌وری آن است. با پیشرفت تکنولوژی و با ساخت انواع حسگرهای پیشرفته و دقیق می توان به آبیاری هوشمند و منظمی دست یافت. برای یک کشاورزی حرفه ای در ابتدا به تجربه کشاورز و سپس به یک دستگاه دقیق و البته صنعتی نیاز داریم.

سیستم کنترل هوشمند کشاورزی

اتوماسیون کنترل هوشمند انبار و سردخانه

سیستم‌های خنک‌کننده، یکی از ملزومات اساسی برای نگهداری انبارها و مراکز نگهداری دارو می‌باشند و باید کار خود را به درستی انجام دهند، در نتیجه نیاز به داشتن مدیریتی دقیق برای نگهداشتن دمای محیط در محدوده معین، از مهم‌ترین فاکتورها در سردخانه می‌باشد؛ برای سهولت در این امر باید از سیستم هوشمندی استفاده کرد تا فاصله سنسورهای دما و رطوبت مشکلی برای بررسی صحیح آن ایجاد نکند و همچنین با توجه به مقادیر دمای مجاز کولرها تحت کنترل دقیق قرار گیرند.

اتوماسیون کنترل هوشمند انبار و سردخانه

اتوماسیون سیستم کنترل هوشمند ساختمان

وجود یک سیستم یکپارچه که قابلیت کنترل تجهیزات برقی مختلف در ساختمان را بر عهده داشته باشد ازجمله المان های اصلی در هوشمند سازی یک ساختمان است. در فرایند هوشمند سازی ساختمان ها می توان لوازم و یا سیستم های خانه را به یک شبکه مشترک وصل نموده و به طور مستقل و از راه دور آن ها را کنترل کرد. به عنوان مثال ترموستات، چراغ ها، بلندگوهای صوتی، تلویزیون‌ها و سایر موارد همه به یک سیستم مشترک وصل می‌شوند که از طریق تلفن هوشمند یا از طریق دستگاه لمسی تلفن همراه قابل کنترل هستند.

اتوماسیون سیستم کنترل هوشمند ساختمان
ارتباط با واحد پشتیبانی پایا 360