اتوماسیون سیستم کنترل هوشمند در انبار و سردخانه

ثابت نگه‌داشتن دما در انبارهای نگهداری دارو و موادغذایی یکی از مواردی است که باید بسیار به آن دقت شود. هرچه انبارها بزرگتر باشند، گردش مواد در انبار و یکسان سازی دما در نقاط مختلف مشکل‌تر خواهد بود؛ برای سهولت در این امر باید از سیستم هوشمندی استفاده کرد تا فاصله سنسورهای دما و رطوبت مشکلی برای بررسی صحیح آن ایجاد نکند و همچنین با توجه به مقادیر دمای مجاز کولرها تحت کنترل دقیق قرار گیرند.

هوشمندسازی سردخانه

سیستم‌های خنک‌کننده، یکی از ملزومات اساسی برای نگهداری انبارها و مراکز نگهداری دارو می‌باشند و باید کار خود را به درستی انجام دهند، در نتیجه نیاز به داشتن مدیریتی دقیق برای نگهداشتن دمای محیط در محدوده معین از مهم‌ترین فاکتورها در سردخانه می‌باشد؛ به این منظور باید در نقاط مختلف سنسور دما قرار داده شود تا هر لحظه از مقدار آن اطلاع داشت و یک بازه زمانی مجاز در سامانه مدیریتی تعریف شود.

اهمیت استفاده از سیستم هوشمندسازی در انبار نگهداری دارو

ثابت نگه‌داشتن دما در انبارهای نگهداری دارو و موادغذایی یکی از مواردی است که باید بسیار به آن دقت شود. هرچه انبارها بزرگتر باشند، گردش مواد در انبار و یکسان سازی دما در نقاط مختلف مشکل‌تر خواهد بود؛ برای سهولت در این امر باید از سیستم هوشمندی استفاده کرد تا فاصله سنسورهای دما و رطوبت مشکلی برای بررسی صحیح آن ایجاد نکند و همچنین با توجه به مقادیر دمای مجاز کولرها تحت کنترل دقیق قرار گیرند.

یک سیستم هوشمندسازی مناسب باید قابلیت دریافت گزارش به صورت آنی را داشته باشد، و همینطور سرعت و دقت آن در انتقال اطلاعات از دستگاه به سامانه و ارسال دستورات باید بسیار بالا باشد.

انتخاب یک سیستم هوشمندسازی دقیق و حرفه‌ای در برخی حوزه‌ها از جمله سردخانه، بسیار مهم است.

سیستم هوشمندسازی در چه زمینه‌هایی کاربرد دارد؟

 • صنایع داروسازی.
 • صنایع تولید مواد غذایی و لبنیات.
 • هواشناسی.
 • سردخانه های حمل و نقل جاده ای.
 • صنایع پتروشیمی.
 • صنایع توزیع ( دارو ، مواد غذایی و دام و طیور).

معرفی ویژگی‌های دستگاه هوشمند پایا 360 ویژه انبار و سردخانه:

هر دستگاه پایا 360 دارای 8 کانکتور خروجی (آنالوگ و دیجیتال) می‌باشد، که به منظور اتصال به وسایل برقی، مانند بخاری‌، رطوبت‌ساز، هیتر، فن، کولر، و سایر تجهیزات الکتریکی استفاده می‌شود، همچنین دارای 8 کانکتور ورودی (آنالوگ و دیجیتال) است، که علاوه بر تشخیص ورود و خروج افراد در سالن، قابلیت اتصال به 4 حسگر دقیق، دما و دما - رطوبت را دارند.

توجه: توجه: تعداد ورودی و خروجی‌ها و همچنین تعداد سنسورها بر اساس نیاز شما قابل افزایش است و با توجه به اینکه این دستگاه قابلیت اتصال به شبکه را دارد، می‌توانید تعداد ورودی‌ها، خروجی‌ها و سنسورها را کنترل کنید.

 • ورودی: حسگر هایی برای تشخیص حضور انسان و یا باز و بسته شدن درب و پنجره‌ها، و تشخیص دود و حریق و هر وسیله برقی که نیاز به فیدبک گرفتن از آن باشد مانند فلوتر.
 • خروجی: به منظور اتصال به وسایل الکتریکی به طور مثال بخاری، هیتر، کولر، پمپ آب، شیر برقی و…
 • حسگر: حسگرهای دما و دما - رطوبت با دقت اندازه گیری بالا و همچنین حسگر دی اکسید کربن و ترموکوپل و …

توجه: با این دستگاه می‌توانید سنسورها را از هر فاصله‌ای کنترل کنید، برخلاف دستگاه های مشابه، با افزایش فاصله هیچ خطایی در خواندن سنسورها به وجود نخواهد آمد. این دستگاه می تواند در سه پلتفرم ارتباطی با سامانه نصب شده بر روی گوشی شما ارتباط برقرار کند که یکی از مزیت های اصلی آن به شمار می‌آید.

قابلیت های سیستم هوشمند سازی پایا 360 :

 • نمایش دما؛
 • نمایش رطوبت؛
 • قابلیت اتصال به حسگرهای دما و دما-رطوبت
 • ثبت و گزارش دهی آنی دما و رطوبت در سامانه؛
 • ارسال هشدار روی موبایل در صورت افزایش دما و یا رطوبت؛
 • تماس تلفنی در صورت افزایش دما از حد مجاز؛
 • فعال کردن آلارم صوتی در محوطه؛
 • فرمان مستقل در صورت بروز بحران؛
 • ارسال مقادیر لحظه ای دما و رطوبت در صورت در خواست کاربر در سامانه و کامپیوتر؛
 • افزایش تعداد سنسورها در هر زمان با اضافه کردن دستگاه؛
 • کنترل اتوماتیک کولرها با توجه به دمای هر نقطه.
کنترل هوشمند در انبار و سردخانه

سایر قابلیت‌های سیستم هوشمندسازی پایا 360:

 • مجهز بودن به سنسور های دما و دما – رطوبت؛

  هر سنسور دما و رطوبت به صورت مجزا قابل کنترل می باشد.

 • این امکان وجود دارد که در صورت تمایل به منظور اجرا سناریو، از میانگین اعداد سنسورهای دما و رطوبت استفاده کنید.
 • مقادیر دما و رطوبت و همینطور روشن یا خاموش بودن خنک کننده‌ها و هر وسیله برقی دیگر را می توانید به صورت کاملا گرافیکی در سامانه مشاهده کنید.
 • تمامی دستورات و برنامه‌ریزی‌هایی که مدیر در سامانه وارد می‌کند را اجرا کرده و تمام گزارشات در لحظه ی اجرا برای مدیر قابل نمایش خواهد بود
 • روشن کردن کولرهای پشتیبان در صورت خرابی هر یک از کولر های دیگر؛
 • با توجه به میزان اهمیت خنک بودن محیط سردخانه، در صورت غیر فعال شدن وسیله خنک کننده، می‌توانید از طریق(پیامک، تماس با گوشی همراه و … ) اطلاع یابید؛
 • هر وسیله برقی با برنامه‌ریزی روزانه و هفتگی و حتی به صورت دستی از طریق سامانه قابل کنترل می باشد.

مانیتورینگ برق شهری:

 • این دستگاه دارای باتری پشتیبان داخلی می‌باشد و همینطور امکان اتصال به باتری بیرونی را نیز دارد و در صورت قطع برق، ارتباطتان با محیط قطع نمی‌‌‌‌‌شود و از قطعی آن مطلع می‌شوید؛
 • می‌توانید سناریوهای مختلفی را در هنگام قطع برق تعریف کنید و دستگاه آن را اجرا خواهد کرد؛
 • کنترل برق در شرایط بحرانی؛
 • دارای سیستم ایمنی و امنیتی(سیمی – بدون سیم)؛
 • اطلاع از ورود افراد غیر مجاز و حتی اعلام آتش‌سوزی (قابلیت اتصال به انواع حسگرهای حرکتی، آهنربا درب و پنجره و دودسنج و بیم خطی و ……)
 • با تحت کنترل داشتن روشنایی می توانید اعلام حضور در محل نیز داشته باشید؛

نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر مالک یکی از مکان های صنعتی ، تجاری،کشاورزی هستید و دغدغه های هوشمند سازی دارید حتما از مشاوره رایگان ما در این موضوع استفاده کنید . کارشناسان مجرب ما آماده بررسی و امکان سنجی مکان شما هستند تا بهترین راهکار ها با برآورد هزینه را برای شما داشته باشند .

مشاوره
امکان سنجی
برآورد هزینه
اجرا
پشتیبانی
مشاوره خرید
مشاوره با پایا360
ثبت نام در سامانه پایا 360

ثبت نام در سامانه پایا 360

اگر مالک یکی از مکان های صنعتی ، تجاری،کشاورزی هستید و دغدغه های هوشمند سازی دارید حتما از مشاوره رایگان ما در این موضوع استفاده کنید . کارشناسان مجرب ما آماده بررسی و امکان سنجی مکان شما هستند تا بهترین راهکار ها با برآورد هزینه را برای شما داشته باشند .

تکمیل فرم ثبت نام :

پس از تکمیل فرم و بررسی فنی همکاران ما با شما تماس میگیرند تا در صورت نیاز به بازدید محل با شما هماهنگی لازم صورت پذیرد

درخواست پنل دمو :

با پر کردن فرم دمو آزمایشی پنل مدیریت سامانه ،همکاران ما با هماهنگی دسترسی به پنل را برای شما فراهم میکنند

محصولات ما

هوشمند سازی سالن پرورش قارچ

یکی از مسائل مهم در پرورش قارچ کنترل دقیق دما و رطوبت سالن ها می باشد. برای بازدهی بیشتر در تولید انواع قارچ باید این مولفه را در نظر گرفت. بنابراین عملکرد صحیح و به موقع تجهیزات گرمایشی و سرمایشی و تولید رطوبت کافی شرایط را برای برداشت موفق فراهم می کند. به همین دلیل، پرورش دهندگان حرفه ای قارچ معتقدند که دما مهمترین عامل در پرورش قارچ است.

هوشمند سازی سالن پرورش قارچ

هوشمند سازی صنعتی گلخانه

هوشمند سازی گلخانه امروزه بسیار مورد توجه صاحبان گلخانه قرار گرفته است.کم شدن خطای انسانی و افزایش بهره‌وری و همچنین مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی تنها برخی از مزایای هوشمند سازی گلخانه به شمار می آیند. در یک گلخانه هوشمند تمام پارامترهای مهم از جمله کنترل رطوبت، دما، میزان دی اکسید کربن، منواکسید کربن، بادسنج و هر وسیله برقی دیگر را می‌توان از راه دور کنترل کرد.

هوشمند سازی صنعتی گلخانه

اتوماسیون سیستم کنترل هوشمند مرغداری

از آنجایی که دقت و نظم از عوامل مهم در پرورش مرغ و طیور می باشد، مدیریت صحیح در این زمینه بسیار حائز اهمیت است. سیستم مرغداری هوشمند یکی از بهترین راه‌ها برای کسب سود بیشتر در این حوزه محسوب می‌شود که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یک مدیر موفق برای پرورش طیور، ابتدا نیازمند داشتن اطلاعات کامل و دقیق می‌باشد، سپس با استفاده از تجربیات خود و سیستم هوشمندسازی مناسب می تواند سودآوری بالا در کنار آسودگی خاطر را تجربه کند.

اتوماسیون سیستم کنترل هوشمند مرغداری

اتوماسیون هوشمند مدیریت فارم ماینینگ

ماینرها وسیله‌ای برای استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستند. با توجه به اینکه دستگاه‌های ماینر ارز دیجیتال قیمت بالایی دارند، نگهداری و حفاظت از آن‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است، صاحبان این دستگاه‌ها در اکثر موارد نیازمند کنترل لحظه به لحظه‌ی تجهیزات خود هستند و تمایل دارند از سلامت و عملکرد صحیح آن‌ها در حین کار با خبر باشند. قطع و وصل برق و کنترل وضعیت و دمای ماینرها از مهمترین مواردی می باشد که نیازمند کنترل از راه دور هستند.

اتوماسیون هوشمند مدیریت فارم ماینینگ

سیستم کنترل هوشمند استخر و اسپا

سلامت و ایمنی افراد در استخر بسیار مهم است، به همین دلیل فیلتر کردن آب به طور منظم به منظور اطمینان از تمیز و بهداشتی بودن آن ضروری است. سیستم مدیریت هوشمند استخر بر کیفیت آب نظارت می‌کند و دوز مطلوب مواد شیمیایی را در صورت لزوم به آن اضافه می‌نماید و حتی می تواند در صورت مسدود شدن فیلتر آب شما را آگاه کند. این راهکار با اتصال به سیستم گرمایش از طریق پمپ آب، اجازه کنترل دمای آب استخر را از راه دور و از طریق گوشی هوشمند می‌دهد.

سیستم کنترل هوشمند استخر و اسپا

اتوماسیون کنترل هوشمند پرورش ماهی

امروزه پرورش ماهی جزء پردرآمدترین مشاغل محسوب می‌شود. اما مشکلات و سختی‌های نگهداری ماهی‌ها باعث شده تا خیلی‌ها سراغ راه‌اندازی و کار در مزرعه پرورش ماهی نروند. با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و هوشمند سازی مراکز پرورش ماهی، می‌توانیم در این عرصه مشغول به فعالیت شویم. هوشمند سازی مزارع پرورش ماهی، علاوه بر آسان‌تر کردن پرورش ماهی‌ها، باعث کاهش هزینه‌ها و در‌نتیجه افزایش سودآوری می‌شود.

اتوماسیون کنترل هوشمند پرورش ماهی

سیستم کنترل هوشمند کشاورزی

یک آبیاری دقیق، منظم و اصولی تا حد زیادی باعث صرفه جویی و سود بیشتر در کشاورزی و باغداری می‌شود. آبیاری نامناسب، یکی از مهم ترین عوامل خشکی نهال و همچنین کاهش رشد و بهره‌وری آن است. با پیشرفت تکنولوژی و با ساخت انواع حسگرهای پیشرفته و دقیق می توان به آبیاری هوشمند و منظمی دست یافت. برای یک کشاورزی حرفه ای در ابتدا به تجربه کشاورز و سپس به یک دستگاه دقیق و البته صنعتی نیاز داریم.

سیستم کنترل هوشمند کشاورزی

اتوماسیون کنترل هوشمند انبار و سردخانه

سیستم‌های خنک‌کننده، یکی از ملزومات اساسی برای نگهداری انبارها و مراکز نگهداری دارو می‌باشند و باید کار خود را به درستی انجام دهند، در نتیجه نیاز به داشتن مدیریتی دقیق برای نگهداشتن دمای محیط در محدوده معین، از مهم‌ترین فاکتورها در سردخانه می‌باشد؛ برای سهولت در این امر باید از سیستم هوشمندی استفاده کرد تا فاصله سنسورهای دما و رطوبت مشکلی برای بررسی صحیح آن ایجاد نکند و همچنین با توجه به مقادیر دمای مجاز کولرها تحت کنترل دقیق قرار گیرند.

اتوماسیون کنترل هوشمند انبار و سردخانه

اتوماسیون سیستم کنترل هوشمند ساختمان

وجود یک سیستم یکپارچه که قابلیت کنترل تجهیزات برقی مختلف در ساختمان را بر عهده داشته باشد ازجمله المان های اصلی در هوشمند سازی یک ساختمان است. در فرایند هوشمند سازی ساختمان ها می توان لوازم و یا سیستم های خانه را به یک شبکه مشترک وصل نموده و به طور مستقل و از راه دور آن ها را کنترل کرد. به عنوان مثال ترموستات، چراغ ها، بلندگوهای صوتی، تلویزیون‌ها و سایر موارد همه به یک سیستم مشترک وصل می‌شوند که از طریق تلفن هوشمند یا از طریق دستگاه لمسی تلفن همراه قابل کنترل هستند.

اتوماسیون سیستم کنترل هوشمند ساختمان
ارتباط با واحد پشتیبانی پایا 360