اتوماسیون سیستم کنترل هوشمند گلخانه

دیگر برای کنترل عوامل حیاتی گلخانه، نیازی نیست شخص زمان زیادی از شبانه روز را در آن حضور داشته باشد تا کارها و کنترل‌ها را به صورت دستی انجام دهد و در نتیجه خطاهای انسانی درصد بهره وری و سودآوری را پایین آورد.

هوشمند سازی گلخانه امروزه بسیار مورد توجه صاحبان گلخانه قرار گرفته است.کم شدن خطای انسانی و افزایش بهره‌وری و همچنین مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی تنها برخی از مزایای هوشمند سازی گلخانه به شمار می آیند.

در یک گلخانه هوشمند تمام پارامترهای مهم از جمله کنترل رطوبت، دما، میزان دی اکسید کربن، منواکسید کربن، بادسنج، کنترل بخاری‌ها ، هیترها ، تهویه ها و هر وسیله برقی دیگر، کنترل پمپ‌ها و شیرهای برقی، فیدبک گرفتن از فلوترها(برای یک آبیاری هوشمند) را می‌توان از راه دور کنترل کرد.

تمامی این موارد تنها با راه‌اندازی دستگاه هوشمند سازی و نصب سامانه کنترل از راه دور مربوطه درگوشی همراه شما، امکان پذیر می باشد.

با هوشمندسازی گلخانه می توان موارد زیر را انجام داد:

 • کنترل تهویه.
 • کنترل میزان نور دهی.
 • کنترل دما و رطوبت( تنظیم برنامه ای دقیق بر حسب دما و رطوبت).
 • آبیاری منظم و دقیق.
 • اطمینان از نحوه عملکرد درست بخاری، هیترها، کولرها و هر وسیله برقی دیگر.
 • آبیاری هوشمند.
 • اطلاع از قطع و وصل بودن برق.
 • اطلاع فوری از تمامی پارامترهای مهم محیطی، مثل دما، رطوبت، دی اکسید کربن، ترموکوپل و بادسنج و….
 • تنظیم اتوماتیک و یا کنترل دستی از طریق اپلیکیشن.
 • شنیدن صدای محیط.

معرفی ویژگی‌های دستگاه هوشمند پایا 360 ویژه گلخانه های صنعتی:

هر دستگاه پایا360 دارای 8 کانکتور خروجی (آنالوگ و دیجیتال) می‌باشد، که به منظور اتصال به وسایل برقی، مانند بخاری‌، رطوبت‌ساز، هیتر، فن، کولر، و سایر تجهیزات الکتریکی استفاده می‌شود، همچنین دارای 8 کانکتور ورودی (آنالوگ و دیجیتال) است، که علاوه بر تشخیص ورود و خروج افراد در سالن، قابلیت اتصال به 4 حسگر دقیق، دما و دما - رطوبت را دارند.

توجه: تعداد ورودی و خروجی ها و همچنین تعداد سنسورها بر اساس نیاز شما قابل افزایش است و با توجه به اینکه این دستگاه قابلیت اتصال به شبکه را دارد، می‌توانید تعداد ورودی‌ها، خروجی‌ها و سنسورها را کنترل کنید.

 • ورودی: حسگر هایی برای تشخیص حضور انسان و یا باز و بسته شدن درب و پنجره‌ها، و تشخیص دود و حریق و هر وسیله برقی که نیاز به فیدبک گرفتن از آن باشد مانند فلوتر.
 • خروجی: به منظور اتصال به وسایل الکتریکی به طور مثال بخاری، هیتر، کولر، پمپ آب، شیر برقی و…
 • حسگر: حسگرهای دما و دما - رطوبت با دقت اندازه گیری بالا و همچنین حسگر دی اکسید کربن و ترموکوپل و …

توجه: با این دستگاه می‌توانید سنسورها را از هر فاصله‌ای کنترل کنید، برخلاف دستگاه های مشابه، با افزایش فاصله هیچ خطایی در خواندن سنسورها به وجود نخواهد آمد. این دستگاه می تواند در سه پلتفرم ارتباطی با اپلیکیشن نصب شده بر روی گوشی شما ارتباط برقرار کند که یکی از مزیت های اصلی آن به شمار می‌آید.

علاوه بر موارد ذکر شده یکی دیگر از کاربردهای این دستگاه این است که به عنوان سیستم ایمنی (دودسنج و ..) و امنیتی (دزدگیر)، به صورت سیمی و بدون سیم در گلخانه مورد استفاده قرار می گیرد.همچنین، از سنسورهای امنیتی (سنسور تشخیص حضور انسان) می توان هنگام حضور در گلخانه به عنوان فعال کننده روشنایی، یا هر کاربرد دیگری که مد نظر شما باشد بهره برد.

 دستگاه هوشمند پایا 360 ویژه گلخانه های صنعتی

ویژگی‌های دیگر دستگاه کنترل از راه دور پایا 360:

 • دارای سامانه گرافیکی و کاربردی
 • در صورتی که در محل حضور دارید می توانید با ریموت هم آبیاری را انجام دهید.
 • حداکثر ده کاربر می توانند سامانه را روی تلفن همراه خود نصب کنند، یکی از آنها باید ادمین اصلی باشد که می‌تواند دیگر کاربران را اضافه یا حذف کند، فقط ادمین اصلی می‌تواند به تمام صفحات سامانه دسترسی داشته باشد.
 • تمامی گزارشات فوری و به هر صورتی که تعریف کنید(مثلاََ تنها یک پیام دهد، تماس هم بگیرد، آژیر را فعال کند و …) برای شما ارسال می‌شود.
 • دستگاه دارای تایمرداخلی می باشد و زمانبندی که شما در سامانه تعریف میکنید دقیقاََ مشابه دستگاه می‌باشد.
 • دارای قابلیت کلید زنی از طریق سامانه (برای کلیدهای start-stop).
 • تنظیمات زمانی برای کنترل از راه دور وسایل برقی هم بصورت دقیقه ای و هم ثانیه ای.
 • پس از نصب دستگاه و متصل کردن سنسورها به آن، می‌توانید برای هر یک از سنسورها به صورت مجزا حدودی را در سامانه تعریف کنید (به طور مثال حداکثر حد مجاز دما یا رطوبت و همینطور حداقل حد مجاز دما یا رطوبت). اگر سنسور مقداری کمتر یا بیشتر از حدود مجاز تعیین شده را تشخیص داد، آنگاه دستگاه به طور اتوماتیک وسیله (های) برقی مورد نظر را روشن و یا خاموش می‌کند، تا دما و رطوبت را در حدود تعریف شده برای محیط نگه دارد.
 • می توانید آبیاری گلخانه را کاملا هوشمند کنید و ساعات مورد نیاز برای آبیاری را به صورت روزانه و هفتگی تنظیم کنید.
 • از عملکرد صحیح کلیه لوازم برقی مطلع می‌شوید و در صورت بروز مشکل در عملکرد لوازم برقی مورد نظر خود، از طریق اپلیکیشن با پیامک یا تماس و حتی با روشن نمودن آژیر در محل مطلع خواهید شد.
 • در صورت وزش باد شدید باید دریچه‌ها بسته شود، این عمل را می توان با استفاده از سنسور بادسنج که به دستگاه متصل است به راحتی انجام داد.
 • دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که می تواند عمل کلید زنی را هم انجام دهد، به طور مثال کلید start و stop را می توان با این دستگاه فشرد.
 • این دستگاه دارای اینترلاک داخلی می باشد، و این امکان را فراهم می کند که هر گونه موتور الکتریکی را بتوان با این دستگاه به صورت کاملا ایمن از راه دور کنترل کرد و از سوختگی آنها جلوگیری کرد (قفل درونی برای وسایل برقی مثل کولر، بخاری و...).
 • علاوه بر تنظیمات روزانه، هفتگی و ماهانه، این امکان را دارید که از طریق سامانه نصب شده بر روی تلفن همراه خود، لوازم برقی را به صورت دستی و کاملا گرافیکی روشن و خاموش کنید.
 • تمام گزارشات هر سنسور به صورت مداوم برای شما ارسال می شود و در سامانه قابل مشاهده می‌باشد، از این طریق می توانید هر زمان که بخواهید تنظیمات جدیدی برای دستگاه تعریف کنید. درونی برای وسایل برقی مثل کولر، بخاری و...).

نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر مالک یکی از مکان های صنعتی ، تجاری،کشاورزی هستید و دغدغه های هوشمند سازی دارید حتما از مشاوره رایگان ما در این موضوع استفاده کنید . کارشناسان مجرب ما آماده بررسی و امکان سنجی مکان شما هستند تا بهترین راهکار ها با برآورد هزینه را برای شما داشته باشند .

مشاوره
امکان سنجی
برآورد هزینه
اجرا
پشتیبانی
مشاوره خرید
مشاوره با پایا360
ثبت نام در سامانه پایا 360

ثبت نام در سامانه پایا 360

اگر مالک یکی از مکان های صنعتی ، تجاری،کشاورزی هستید و دغدغه های هوشمند سازی دارید حتما از مشاوره رایگان ما در این موضوع استفاده کنید . کارشناسان مجرب ما آماده بررسی و امکان سنجی مکان شما هستند تا بهترین راهکار ها با برآورد هزینه را برای شما داشته باشند .

تکمیل فرم ثبت نام :

پس از تکمیل فرم و بررسی فنی همکاران ما با شما تماس میگیرند تا در صورت نیاز به بازدید محل با شما هماهنگی لازم صورت پذیرد

درخواست پنل دمو :

با پر کردن فرم دمو آزمایشی پنل مدیریت سامانه ،همکاران ما با هماهنگی دسترسی به پنل را برای شما فراهم میکنند

محصولات ما

هوشمند سازی سالن پرورش قارچ

یکی از مسائل مهم در پرورش قارچ کنترل دقیق دما و رطوبت سالن ها می باشد. برای بازدهی بیشتر در تولید انواع قارچ باید این مولفه را در نظر گرفت. بنابراین عملکرد صحیح و به موقع تجهیزات گرمایشی و سرمایشی و تولید رطوبت کافی شرایط را برای برداشت موفق فراهم می کند. به همین دلیل، پرورش دهندگان حرفه ای قارچ معتقدند که دما مهمترین عامل در پرورش قارچ است.

هوشمند سازی سالن پرورش قارچ

هوشمند سازی صنعتی گلخانه

هوشمند سازی گلخانه امروزه بسیار مورد توجه صاحبان گلخانه قرار گرفته است.کم شدن خطای انسانی و افزایش بهره‌وری و همچنین مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی تنها برخی از مزایای هوشمند سازی گلخانه به شمار می آیند. در یک گلخانه هوشمند تمام پارامترهای مهم از جمله کنترل رطوبت، دما، میزان دی اکسید کربن، منواکسید کربن، بادسنج و هر وسیله برقی دیگر را می‌توان از راه دور کنترل کرد.

هوشمند سازی صنعتی گلخانه

اتوماسیون سیستم کنترل هوشمند مرغداری

از آنجایی که دقت و نظم از عوامل مهم در پرورش مرغ و طیور می باشد، مدیریت صحیح در این زمینه بسیار حائز اهمیت است. سیستم مرغداری هوشمند یکی از بهترین راه‌ها برای کسب سود بیشتر در این حوزه محسوب می‌شود که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یک مدیر موفق برای پرورش طیور، ابتدا نیازمند داشتن اطلاعات کامل و دقیق می‌باشد، سپس با استفاده از تجربیات خود و سیستم هوشمندسازی مناسب می تواند سودآوری بالا در کنار آسودگی خاطر را تجربه کند.

اتوماسیون سیستم کنترل هوشمند مرغداری

اتوماسیون هوشمند مدیریت فارم ماینینگ

ماینرها وسیله‌ای برای استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستند. با توجه به اینکه دستگاه‌های ماینر ارز دیجیتال قیمت بالایی دارند، نگهداری و حفاظت از آن‌ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است، صاحبان این دستگاه‌ها در اکثر موارد نیازمند کنترل لحظه به لحظه‌ی تجهیزات خود هستند و تمایل دارند از سلامت و عملکرد صحیح آن‌ها در حین کار با خبر باشند. قطع و وصل برق و کنترل وضعیت و دمای ماینرها از مهمترین مواردی می باشد که نیازمند کنترل از راه دور هستند.

اتوماسیون هوشمند مدیریت فارم ماینینگ

سیستم کنترل هوشمند استخر و اسپا

سلامت و ایمنی افراد در استخر بسیار مهم است، به همین دلیل فیلتر کردن آب به طور منظم به منظور اطمینان از تمیز و بهداشتی بودن آن ضروری است. سیستم مدیریت هوشمند استخر بر کیفیت آب نظارت می‌کند و دوز مطلوب مواد شیمیایی را در صورت لزوم به آن اضافه می‌نماید و حتی می تواند در صورت مسدود شدن فیلتر آب شما را آگاه کند. این راهکار با اتصال به سیستم گرمایش از طریق پمپ آب، اجازه کنترل دمای آب استخر را از راه دور و از طریق گوشی هوشمند می‌دهد.

سیستم کنترل هوشمند استخر و اسپا

اتوماسیون کنترل هوشمند پرورش ماهی

امروزه پرورش ماهی جزء پردرآمدترین مشاغل محسوب می‌شود. اما مشکلات و سختی‌های نگهداری ماهی‌ها باعث شده تا خیلی‌ها سراغ راه‌اندازی و کار در مزرعه پرورش ماهی نروند. با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و هوشمند سازی مراکز پرورش ماهی، می‌توانیم در این عرصه مشغول به فعالیت شویم. هوشمند سازی مزارع پرورش ماهی، علاوه بر آسان‌تر کردن پرورش ماهی‌ها، باعث کاهش هزینه‌ها و در‌نتیجه افزایش سودآوری می‌شود.

اتوماسیون کنترل هوشمند پرورش ماهی

سیستم کنترل هوشمند کشاورزی

یک آبیاری دقیق، منظم و اصولی تا حد زیادی باعث صرفه جویی و سود بیشتر در کشاورزی و باغداری می‌شود. آبیاری نامناسب، یکی از مهم ترین عوامل خشکی نهال و همچنین کاهش رشد و بهره‌وری آن است. با پیشرفت تکنولوژی و با ساخت انواع حسگرهای پیشرفته و دقیق می توان به آبیاری هوشمند و منظمی دست یافت. برای یک کشاورزی حرفه ای در ابتدا به تجربه کشاورز و سپس به یک دستگاه دقیق و البته صنعتی نیاز داریم.

سیستم کنترل هوشمند کشاورزی

اتوماسیون کنترل هوشمند انبار و سردخانه

سیستم‌های خنک‌کننده، یکی از ملزومات اساسی برای نگهداری انبارها و مراکز نگهداری دارو می‌باشند و باید کار خود را به درستی انجام دهند، در نتیجه نیاز به داشتن مدیریتی دقیق برای نگهداشتن دمای محیط در محدوده معین، از مهم‌ترین فاکتورها در سردخانه می‌باشد؛ برای سهولت در این امر باید از سیستم هوشمندی استفاده کرد تا فاصله سنسورهای دما و رطوبت مشکلی برای بررسی صحیح آن ایجاد نکند و همچنین با توجه به مقادیر دمای مجاز کولرها تحت کنترل دقیق قرار گیرند.

اتوماسیون کنترل هوشمند انبار و سردخانه

اتوماسیون سیستم کنترل هوشمند ساختمان

وجود یک سیستم یکپارچه که قابلیت کنترل تجهیزات برقی مختلف در ساختمان را بر عهده داشته باشد ازجمله المان های اصلی در هوشمند سازی یک ساختمان است. در فرایند هوشمند سازی ساختمان ها می توان لوازم و یا سیستم های خانه را به یک شبکه مشترک وصل نموده و به طور مستقل و از راه دور آن ها را کنترل کرد. به عنوان مثال ترموستات، چراغ ها، بلندگوهای صوتی، تلویزیون‌ها و سایر موارد همه به یک سیستم مشترک وصل می‌شوند که از طریق تلفن هوشمند یا از طریق دستگاه لمسی تلفن همراه قابل کنترل هستند.

اتوماسیون سیستم کنترل هوشمند ساختمان
ارتباط با واحد پشتیبانی پایا 360